Kyrgysthán 2015

KYRGYSTAN

Dvanáct dní na zemi, která je rozlohou rozhodně větší než Čechy, není moc. Ale to rozhodně není důvod, proč nenakouknout. S Turkama do Istanbulu a pak rovnou do Biškeku, hlavního města Kyrgystánu.

Kyrgoš je chudej muslimskej stát, poznamenanej ruskou minulostí. Oprejskané baráky, omšelé poutače na úzkej sortiment, rozbitá auta, křivé chodníky a všudepřítomné mramorové a betonové památníky bolševických hrdinů.

Půjčili jsme si na celej pobyt teréňáka od Lexusu a vyrazili směr Issyk Kul, nádherný slaný jezero. Bábušky na přehu prodávaj sušený ryby a vodku, ta se stala doménou našeho výletu. Dále na západ směr město Karakol a několika denní trek kolem jezera Ula kul (3 500mnm). Tam koupačka v ledový vodě, zabloudění a náročnej přechod zasněženýho sedla.

Dále po jižním břehu Issyk kul na červené skály a do města Kaggy say, kde jsme pod vlivem vodky spáchali velkej průser…no…nebudu prozrazovat…ale vykoupení se zněj stálo tisíc dolarů:)).

Porkačování na nádherný jezero Som kul a spaní v jurtách, super zážitek!!!

Pak minaret Burama a zpět do Biškeku.

Vzal jsem psaní hodně šmahem, Kyrgystán se prostě musí vidět. Letenka není zas tak drahá a zážitek je velkej. Divoká příroda, koně, stáda ovcí, nádherný hory, řeky a jezera…doporučuje.

332